October 12, 2017 at 12:45 pm

Zbuloni sesi të hiqni shenjat nga trupi juaj duke përdorur një përzieje të kafes me…

Për shumë njerëz, humbja e peshës është bërë një prioritet. Nga ana tjetër, ushtrimi është më i lidhur me përmirësimin dhe cilësinë e jetës. Përveç kësaj, ajo mund të kombinohet me disa zgjedhje natyrore, të tilla si ilaçi që ne do t’ju tregojmë sot.

Kur ulim peshën tonë papritmas është e pamundur të mos kemi probleme anësore. Dhe ka nga ata që ndihen në siklet për veten, sepse besojnë se kjo paraqitje i bën ato të duken jo mirë.

Kombinimi i kafes me vajin e kamfurit do të bëjnë të mundur eliminimin e shenjave që lë dobësimi i menjëherëshëm, në bark, krahë apo kofshë.

Teksa ka nga ata që i nënshtrohen kirurgjisë plastike, ka të tjerë që preferojnë ushtrimet. Rezulton se opsioni i parë është mjaft i shtrenjtë dhe i dhimbshëm, prandaj nuk simpatizohet nag shumica e njerëzve.

Duke përdorur këtë metodë të kombinuar me stërvitje ju mund të eliminoni këto shenja.

Çfarë të nevojitet:

-1 filxhan me kafe
-1 artiçokë
-3 pilula kamfori
-2 gota ujë

Si ta përgatisim:

Në fillim duhet të zieni artiçokën me ujë. Pasi ta keni hequr nga zjarri shtoni kafen dhe kamfurin. Trazojeni mirë derisa të krijoni një masë homogjene. Më pas aplikojeni në zonën ku keni shenja. Mbështilleni me një fasho dhe e lini të veprojë të paktën një orë.

Kjo masë me kafe , stimulon prodhimin e kolagjenit dhe eliminon tejkalimin e lëngjeve dhe yndyrave në vende të vështira.

Duke përdorur këtë teknikë ju nuk keni nevojë të shkoni në sallën e operacionit për të eliminuar këto shenja

Shperndaje në Facebook.