Other News

on June 12, 2018 at 12:22 am / in ShowBiz

Sapo kishte nisur karrierën dhe ishte bërë i famshëm, aktori 20-vjeçar gjendet pa shenja jete papritur

Vdes papritur në moshën 20-vjeçare aktori i njohur i serialit “The Goldbergs”, Jackson Odell. TMZ shkruan se ylli i ri ka ndërruar jetë të premten në San Fernando Valley të Hollywoodit. Mesohet se ai u gjet në një shtëpi rehabilitimi, ku ka qëndruar për t’i tejkaluar problemet me vartësinë nga droga. Por kur e pane ai ishte pa shenja jete. […]

Read more ›
on June 12, 2018 at 12:22 am / in Kuriozitete

Zgjidheni një gur dhe kuptojeni çfarë do t’ju ndodh në të afërmen

Ndani disa sekonda dhe me kujdes shikoni këtë fotografi. Mos mendoni gjatë, por thjesht zgjidhni atë gur që ju pëlqen më së shumti. GURI NR. 1 Guri i parë është -“Opal”. Atë e quajnë edhe “guri i Hënës” Fakti se e keni përzgjedhur pikërisht atë, tregon se tani ju nevojitet pushim nga zhurma dhe obligimet. Ndjeni nevojën që të shkyçeni […]

Read more ›
on June 12, 2018 at 12:20 am / in Kuriozitete

Maturantja largoi qepallat, partneri i saj nuk i besonte syve se çfarë po shihte

Një video qesharake, ku një adoleshente i largon qepallat pas mbrëmjes së maturës – u bë virale fal partnerit të saj, që reagoi i hutuar ndaj asaj që shihte. Amanda Zimmerman nga New Yersey i Shteteve të Bashkuara, e ka filmuar shoqen e saj Kayleigh O’Kane teksa i hiqte këto pjesë false në prani të Joe Petrocelli, i cili mbeti […]

Read more ›
on June 12, 2018 at 12:17 am / in Kuriozitete

Nuk është më Norvegjia! Ja cili është vendi më i lumtur në botë

Vendi ku ka njerëzit më të lumtur në botë është Finlanda. Sipas huliumtimit të publikuar pak kohë më parë Finlanda zë vendin e parë , si vendi me i lumtur në botë. Finlanda ka kaluar Norvegjinë për t’u listuar si vendi i parë më i lumtur në botë, thuhet sipas një raporti të Kombeve të Bashkuara. Raporti Botëror i Lumturisë […]

Read more ›
on June 12, 2018 at 12:17 am / in Shëndeti

Farmacistët e FSHEHIN: kjo kurë e vjetër GJERMANE pastron arteriet tuaja si ASGJE tjetër më parë

Këtu, ne do të ju paraqesim një kurë të vjetër gjermane të kombinuar me përbërës të shumtë të shëndetshëm! Ajo ka një efekt të mahnitshëm të gjithë trupit tuaj! Ky shërim i vjetër gjerman mund të pastrojë arteriet tuaja dhe të parandalojë kalcifikimin në trup si asnjë kurë tjetër. Mos u shqetësoni për frymën tuaj për shkak të hudhër, sepse […]

Read more ›
on June 12, 2018 at 12:17 am / in Kuriozitete

Hidhini syzet! Përmirësoni shikimin me këtë metodë!

Çdokush e di se kur nuk përdor pjesë të veçanta të muskujve për shumë kohë, ata do të dobësohen. Për shembull, kur dikush dëmton këmbën e tij dhe përdor karrige me rrota për një periudhë të gjatë, me kalimin e kohës këmba e tij do të bëhet më e dobët. Është e njëjta gjë me muskulin që rrethon kristalet e […]

Read more ›
on June 12, 2018 at 12:16 am / in Shëndeti

Hiqni gushën që ju bezdis vetëm me këtë marifet

Depozita yndyrore e nënlëkurës e gjetur nën nofullën e poshtme dhe rreth qafës, bën indet të varin poshtë lekurën e qafës duke krijuar një mjekër të dyfishtë apo gushë. Mjekra e dyfishtë mund të hiqet nga metoda të shumta natyrore, por këtu, ne do t’ju paraqesim një, duke përfshirë vetëm një përbërës shumë të rëndësishëm: glicerinën! Përbërësit: një lugë gjelle […]

Read more ›
on June 12, 2018 at 12:13 am / in Kuriozitete

Gjendet anija e fundosur para 330 vitesh, e cila po transportonte diamante dhe perla

Anija e pasur britanike, që po udhëtonte gjatë vitit 1684 prej Indisë, është fundosur në mënyrë misterioze, derisa po transportonte diamante të rralla dhe perla të shtrenjta. Për 330 vjet, nuk është ditur lokacioni i saktë se ku mund të ketë mbetur lundra tregtare, por stuhitë e fundit që e kanë lëvizur rërën e tabanit të detit, i kanë nxjerrë […]

Read more ›
on June 12, 2018 at 12:10 am / in Shëndeti

Kafe apo lëng portokalli në mëngjes?

Është bërë gati si traditë për shumë njerëz që kur janë të përgjumur ose të lodhur pinë kafe. Kafeina e gjendur në kafe njihet për stimulimin e trurit dhe ju ndihmon të luftoni ndjesinë e lodhjes. Por, pirja e kafes krijon varësi dhe ju do të zhyteni në efektet e saj. Dhe më e keqja është se përgjumja kthehet edhe […]

Read more ›
on June 12, 2018 at 12:09 am / in Shëndeti

Kërpudha me alkool sjell vdekjen

Janë të shijshme dhe të lehta, por nëse shoqërohen me alkool, kërpudhat mund të shndërrohen në “minë me orë” për shëndetin. Paralajmërimi vjen nga Instituti zviceran që merret me parandalimin e alkoolizmit dhe toksimanive të tjera. Studiuesit zviceran këmbëngulin se disa lloje kërpudhash, nëse shoqërohen me alkool shkaktojnë intoksikim që shfaqet me: të përziera, nxehtësi trupore, marrje mendsh, rrahje të […]

Read more ›