Other News

on March 18, 2018 at 7:29 am / in Shëndeti

Si konsumimi i uthullës së mollës para se të flini, do t’ju ndryshojë jetën për mirë

Ju i njihni tashmë përfitimet e uthullës së mollës dhe përdorimet e saj duke nisur që nga turshitë, sallatat dhe ushqimet e ndryshme. Ndoshta ju nuk e besoni, por konsumimi i uthullës së mollës para se ju të flini gjumë do të përmirësojë shëndetin dhe jetën tuaj në tërësi! Këto janë 10 përfitimet shëndetësorë të uthullës së mollës: Humbja në […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 7:26 am / in Kuriozitete

“E fejuara nuk lind dot fëmijë, prindërit më thonë ta lë”, psikologia shqiptare ka një përgjigjie…

Nga rubrika: Flit me psikologe (Ervisa Lula) Përshëndetje Ervisa! Po kaloj një moment shumë të vështirë. E fejuara ime nuk lind fëmijë. Prindërit më kërkojnë të ndahemi. Në nerva e sipër e kam menduar ta bëj edhe këtë, po nuk kam mundur. -Të falënderoj që më ke shkruar dhe e kuptoj shqetësimin tënd. Dua të të them si fillim se […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 7:24 am / in Kuriozitete

Mishi shqiptar tani eksportohet në Serbi

Pas takimit mes dy ministrave, atij të Shqipërisë Niko Peleshi dhe homologut të tij serb ku ra dakord për certifikatat shoqëruese të produkteve bimore dhe shtazore, është kaluar në hapa konkretë. Në vijim të marrëveshjes ndërmjet dy delegacioneve, pas negocimeve të shumta me palën serbe, është rënë dakord për modelin e certifikatës shëndetësore për eksport nga Republika e Shqipërisë në […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 12:29 am / in Kuriozitete

Kujdes! Ky lajm nuk lejohet të lexohet nga frikacakët, përmban legjenda horror (VIDEO)

Keni dëgjuar për legjendat urbane? Sot ato janë kthyer në mite dhe folklor i së shkuarës, por te disa prej tyre ka kaq shumë elemente reale, sa të gjithë vrasim mendjen nëse janë të vërtetë apo jo. Ja 10 legjendat urbane që do t’ju bëjnë të ktheni kokën prapa teksa ecni në rrugë natën: SHTËPIA E PAFUNDME Një burri iu […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 12:24 am / in Aktuale

Paralajmërohet “apokalips”, qyteti shqiptar që po vuan nga stuhitë. Bien sende të forta nga lartësitë. Ka të plagosur

Kryetari i Bashkisë së Vlorë, Dritan Leli i ka bere thirrje qytetarëve të shmangin lëvizjet për shkak të kohës së përkeqësuar dhe erës së fortë. Po ashtu këshillohen drejtuesit e automjeteve të parkojnë në vende të sigurta. Bashkia dhe punonjësit e saj në gatishmëri të plotë. Bashkia Vlore Njoftim ! ☁Sipas meteorologëve parshikohen shira dhe erëra të forta 🚩 🔝Të […]

Read more ›
on March 17, 2018 at 11:59 pm / in Aktuale

Varrosën babanë, fëmijët shokohen pas telefonatës nga….

Varrosën babanë me të gjitha nderimet, por një telefonatë e papritur ka lënë gojëhapur fëmijët e një 78-vjeçari në Turqi. Ai kishte humbur jetën në Berlin të Gjermanisë, por më vonë të afërmit mësuan se personi që ata kishin varrosur nuk ishte babai i tyre. Sipas “Hurriyet” gjatë transportit për në Turqi, trupat e dy turqve që kishin vdekur në […]

Read more ›
on March 17, 2018 at 11:26 pm / in Shëndeti

Për një gjumë të qetë, qetësimin e nervave dhe shëndet të mire pini këtë shurup

Nenexhiku ka përfitime të shumta shëndetësore për trupin, dhe ja se si ju mund ta bëni një shurup të tillë në shtëpi. Përbërësit: 200 g gjethe të freskëta nenexhik 2 l ujë 2 limona 2 kg sheqer Përgatitja dhe përdorimi: Nenexhiku dhe limoni duhet larë mirë në ujë, kështu që në dy litra ujë shtojme limonët (pa lëvore të prerë […]

Read more ›
on March 17, 2018 at 11:15 pm / in Aktuale

Shqiptari zbulon rezervën më të madhe të kromit në botë, në Tropojë

Në një prej zonave krombajtëse në Tropojë është gjendur një masiv kromi me një vlerë të konsideruesheme. Ky zbulim është bërë në Zogajt të Tropojës . Lajmi u bë i ditur nga biznesmeni Sahit Muja i cili pretendon se ka zbuluar në vendin e tij rezervën e kromit me sasinë më të madhe në botë. ‘Live ne Tropoje. Endrra e […]

Read more ›
on March 17, 2018 at 11:07 pm / in Shëndeti

Eliminoni rrudhat e ballit brenda një jave me këtë recetë të fuqishme natyrale

Ka shumë produkte në treg që premtojnë të eliminojnë të gjitha rrudhat brenda një dite, por rezultatet kurrë nuk janë ato që pretendohen. Rrudhat janë një problem estetik që askush nuk dëshiron ti ketë, sepse ato janë shenjë e plakjes dhe mund të ndikojnë në vetëvlerësimin tonë. Maska e mëposhtme do t’ju ndihmojë të eliminoni rrudhat shumë lehtë dhe është […]

Read more ›
on March 17, 2018 at 8:58 pm / in ShowBiz

Eni Çobanin e marrin në telefon papritur në emision, ajo nuk duroi dot dhe… (Video)

Momente emocionuese këto për juristen e njohur! Mesa duket ka mjaftuar një telefonatë e djalit të Eni Çobanit që biseda në “Një kat më lart” t’i dedikohej atij plot me emocione. “Thashë se ku më humbi mami” – nisi Aldi bisedën duke shkaktuar shumë të qëshura. Ai i tregon Ermalit se njerezit e identifikojnë më punën e Enit edhe pse […]

Read more ›