Other News

on May 20, 2015 at 11:24 am / in Aktuale

Vëllai i Mirsad Ndrecaj: Ali Ahmeti i ka tradhtu! (FOTO)

Familjarët e atyre që kanë vdekur në Kumanovë kanë kërkuar kthimin e trupave të pajetë që janë ende në Maqedoni Vëllai i Mirsad Ndrecajt ka treguar se familjari i tyre kishte shkuar në Maqedoni për të luftuar për të drejtat e shqiptarëve e jo për para. “Ali Ahmeti i ka tradhtu”, ka thënë ai. Sot, familjarët e atyre që janë […]

Read more ›
on May 20, 2015 at 11:21 am / in Kuriozitete

Letra emocionuese e çiftit të panjohur bëhet hit

Një letër emocionuese (në foto) që ka bërë xhiron e internetit është ajo që një çift i panjohur ka lënë për një person pas një darke në restorant. Çifti duket është goditur nga raporti i babit me vajzën e tij të vogël 6-vjeçare të cilën e kishte nxjerrë për darkë mbrëmjen e Shën Valentinit. Përpara se të largohej kamerieri i […]

Read more ›
on May 20, 2015 at 7:06 am / in Aktuale

Ali Ahmeti: Shqiptarët jetojnë të barabartë, Fevziu: Prandaj Jankullovska në lagjet shqiptare kryen aksion policor

Ali Ahmeti i pyetur nga Blendi Fevziu se përse nuk i ndaluan personat e grupit të armatosur pa hyrë në qytet dhe përse operacioni u krye në zemër të qytetit, duke mos pasur përgjigje konkrete tha kështu: Pse nuk u vra asnjë civil? Kjo më gëzon mua se nuk u vra asnjë civil, se dëmi material do të riparohet, të […]

Read more ›
on May 19, 2015 at 10:05 pm / in Aktuale

Itali, vrau 3 vajzat; shpallet e pafajshme 38-vjeçarja shqiptare

Një gjykatë italiane ka shpallur të pafajshme një grua 38-vjeçare, me nënshtetësi shqiptare, për vrasjen e tre vajzave të saj vitin e kaluar. Lajmin e bëjnë të ditur mediat italiane, sipas të cilave, trupi gjykues e ka marrë këtë vendim duke u bazuar në gjendjen shumë të rëndë mendore të Edlira Çopës. Por ndaj saj është aplikuar masa e sigurisë […]

Read more ›
on May 19, 2015 at 9:01 pm / in Aktuale

Ahmeti: ​Të arrestuarit do ta shpjegojnë pse shkuan në Kumanovë (Video)

Kryetari i BDI’së, Ali Ahmeti në një intervistë në Klan të Shqipërisë ka thënë të arrestuarit do të shpjegojnë se pse kanë shkuar në Komunavë. Ai ka thënë se këtë shpjegim do ta japin për të zbuluar të veleten se pse ndodhi Kumanovë dhe cili ishte qëllimi i këtij konflikti. ” Për ne është e rëndësishme të dihet e vërteta […]

Read more ›
on May 19, 2015 at 8:59 pm / in Kuriozitete

Kjo pike në trupin tonë largon te gjitha dhimbjet

Si rezultat i mënyrës bashkëkohore të jetesës, shumë prej nesh merren me stresin në baza ditore. Përveç  nervozes dhe  mërzitjes, stresi shkakton simptoma të shumta fizike të tilla si dhimbje koke, mungesa e energjisë, imunitet të dobët dhe madje  edhe ne sistemin e tretjes i ka problemet e lidhura. Ka disa pika kundër stresit në trupin e njeriut të cilat […]

Read more ›
on May 19, 2015 at 12:37 pm / in Kuriozitete

Kur një foto me ‘iPhone’ të shpëton nga vdekja

Një nënë nga Britania e Madhe ka rrëfyer se si një foto i ka shpëtuar jetën djalit të saj të vogël. Stacey Sutherland ishte duke parë fotot e katër fëmijëve të saj në ‘iPhone’ kur vuri re një shenjë të bardhë dhe të pazakontë në syrin e fëmijës së saj më të vogël, Zak, 20 muajsh. E shqetësuar për atë […]

Read more ›
on May 19, 2015 at 12:30 pm / in Aktuale

Flet pa shami vajza që përloti e mbuluar Erdoganin(VIDEO)

Blendina Dibra, 16 vjeç nxënëse e medresësë së Shkodrës, nuk e ka kuptuar ende se ajo është përdorur si një kukull e bukur në një shfaqe me sfond të theksuar politiko fetar. Ajo ndihet ende e emocionuar që e bëri të qajë kryeministrin Turk Erdogan (foto poshte). Por gjithshka ishte një “mise en scene” e menduar mirë. Së pari vetë […]

Read more ›