Other News

on October 17, 2017 at 6:29 pm / in Kuriozitete

Mamaja kureshtare lexon ditarin e të bijës, por mëson një të vërtetë të tmerrshme

Mamaja e një 12-vjeçareje pasi ka lexuar ditarin e të bijës ka marrë vesh se e bija ishte përdhunuar nga një adoleshent tjetër. Taylor James Dusen, 18 vjeç, nga Michigan, do të duhet të shërbejë të paktën 5 vite burg për krimet e kryera dhe 25 vite të tjera nën vëzhgimin në shtetit. Dusen mësohet se e kishte takuar të […]

Read more ›
on October 17, 2017 at 6:28 pm / in Kuriozitete

Zbuloni çfarë gjërash të mëdha do t’i ndodhin në tetor secilës shenjë të horoskopit

Në tetor gjithçka është e mundur. Venusi dhe Marsi bëjnë që gjatë këtij muaji të rritet dashuria dhe intimiteti. Më vonë, me hënën e re në peshore, gjithçka është e mundur. Dashi: Përgatituni të dilni nga zona e rehatisë Nëse doni që të jeni një magnet për dashurinë, atëherë përgatituni të dilni nga zona e rehatisë. Me energjinë e Hënës […]

Read more ›
on October 17, 2017 at 6:28 pm / in Kuriozitete

Fitoi lotarinë me shumën marramendësi, e pabesueshme për çfarë i shpenzoi

Ajo u bë e njohur pasi fitoi një shumë marramendëse, plot 1 milion paund, në një lotari 4 vite më parë kur ishte vetëm 17 vjeçe. Por më tepër habi ngjalli deklarata e saj kur tha se 50 mijë paund i ka shpenzuar për të bërë operacione estetike, që përfshijnë zmadhim të pasmesh e gjoksi dhe rregullimin e dhëmbëve. Jane […]

Read more ›
on October 17, 2017 at 6:26 pm / in Kuriozitete

Ata nuk sëmuren kurrë, nuk e dinë ç’është kanceri dhe jetojnë 100 vite. Ja sekreti i tyre

Njerëzit Hunza janë një popullsi e vogël, që ndodhet në pjesën veriore të Pakistanit dhe besojnë se janë njerëzit më të shëndetshëm, më të lumtur dhe më të gjallë në botë. Ata janë të vetmit që nuk e njohin kancerin si sëmundje. Sipas gazetës AMA, Dr. Robert McCarrison pohon se asnjë prej tyre nuk ka vuajtur nga kanceri. Sekreti mendohet […]

Read more ›
on October 17, 2017 at 6:26 pm / in Kuriozitete

Bëni dhëmbët më të bardhë në shtëpi në vetëm 3 minuta. 100% i vërtetuar efikasiteti

Impresioni i parë ndoshta bazohet dhe tek dhëmbët, prandaj nuk do ishte mirë të rrezikonit duke pasur dhëmbë të verdhë. Dhëmbët e bardhë janë një tregues i një shëndeti të përgjithshëm të mirë dhe kjo gjë do ju jap një vetëbesim të lartë. Receta Përbërësit: Sodë buke Limon Përgatitja: Në një enë hidhni një lugë sodë buke dhe priteni limonin […]

Read more ›
on October 17, 2017 at 6:25 pm / in Kuriozitete

Ky fëmijë flinte çdo natë me një gjarpër. Por 11 vjet më vonë, të shohim se çfarë ai u bë… Shiko Videon!

Ambath është një djalë 11-vjeçar nga Kamboxhia dhe, si shumë fëmijë, ai ka një manar. Por i përkëdheluri i tij nuk është ajo që juve do t’ju duket “e zakonshme”. Kjo është një 18-këmbëgjatë. Kur Sambath ishte vetëm tre muajsh prindërit e tij gjetën një gjarpër nën shtratin e tij. Pitoni ishte gjithashtu vetëm një fëmijë në atë kohë dhe […]

Read more ›
on October 17, 2017 at 5:10 pm / in Kuriozitete

10 shtetet ku shqiptarët mund të emigrojnë më lehtë

Shqiptarët janë ndër popujt që emigrojnë më shumë. Arsyet tashmë dihen, për shkak të papunësisë në Shqipëri, për një jetë më të mirë, por edhe për të studiuar. Nëse jeni gati të filloni një jetë të re diku tjetër, duhet të hidhni një sy tek vendet më të lehta ku emigrohet. Numri i njerëzve që kërkojnë vende të tjera nga […]

Read more ›
on October 17, 2017 at 5:09 pm / in Aktuale

Pasi gruaja i numëroi dashnoret, burri bën deklaratën shokuese

Një histori e denjë për skenar filmi ajo e publikuar sot në emisionin “Me zmër të hapur”. Pas akuzave që ish-gruaja lëshoi në drejtim të tij, vjen reagimi i ish-bashkëshortit të saj. Kastriot Mustafallari, përballë ish-bashkëshortes së tij, Marjetës, lëshoi lumë akuzash në drejtim të saj dhe të djalit të tyre. Po ashtu, ai shkoi edhe më rendë, ndërsa shtoi […]

Read more ›
on October 17, 2017 at 5:08 pm / in Kuriozitete

Ai lau fytyrën me këtë gjë dhe vajza e tij nuk mund ta besonte, sepse ai dukej më i ri se ajo. Thuajini mirupafshim rrudhave, njollave dhe puçrave me këtë recetë

Kush janë shkakëtarët e rrudhave dhe njollave? Edhe pse ka shumë faktorë të cilët ndikojnë në formimin e rrudhave dhe problemeve të tjera të fytyrës, disa nga ato janë: Ndryshimet hormonale, heqja e qimeve me lazer, shtatëzania dhe kontraceptivët e ndryshëm. Por, fatëmirësisht ka disa mjekime popullore të cilat mund t’i përgatisni shumë thjeshtë në shtëpi. Një nga ato është […]

Read more ›
on October 17, 2017 at 5:07 pm / in Kuriozitete

Vetëm 1 thelpi hudhër të marinuar dhe jetoni 100 vjet, ja se si ta përdorni

Ka nga ata që e adhurojnë dhe që e kanë frikë, ka nga ata që e përdorin në çdo pjatë dhe ata që e shmangin. Ky është një “ilaç” natyral shumë i rëndësishëm për mirëqenien dhe jetëgjatësinë tonë. Zbuloni përfitimet e hudhrës së marinuar Hudhra është një kurë është e njohur për më shumë se 5 mijë vjet. Në kohët […]

Read more ›