Other News

on February 19, 2018 at 10:58 pm / in Kuriozitete

S’do ta besoni! Ja çfarë bën foshnja kur nëna qan gjatë shtatzanisë

Emocionuese! Ne e dimë që ngrënia dhe pirja gjatë shtatzënisë ndikon tek bebja, por si është efekti nëse ju qani? Hulumtimet nga Shoqata Psikologjike tregojnë se foshnja 6 muajshe në bark, ndikohet shumë nga gjendja emocionale e nënës. Kur jeni në stres, trupi juaj krijon një hormon të stresit dhe të gjitha emocionet tuaja kalojnë në placentë. Ndërsa, të gjitha […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 10:50 pm / in Kuriozitete

Cila është dieta e Kate Middleton? Zbulohen ushqimet e preferuara të Dukeshës

Kate Middleton, Dukesha e Kembrixhit, gjithmonë ka qenë me forma të mira trupore. Nëna e dy fëmijëve, tani shtatzëne e cila pret fëmijën e tretë, është adhuruese e hokejit dhe tenisit. Por, cila është dieta e saj? Shumica e njerëzve kanë dashur t’i dinë sekretet e ushqimit të Dukeshës, ndërsa në përgjithësi ajo ka qëndruar e heshtur sa i përket […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 10:44 pm / in Aktuale

E vetme, pa drita dhe ilaçe. 70-vjeçarja jeton me lëmoshën e fqinjëve (VIDEO)

Valdete Thoma jeton në lagjen “1 Maji” në Vlorë. Vuan nga një sëmundje e rëndë dhe pensioni i invaliditetit prej 14 mijë lekësh nuk i mbulon as mjekimin. Ndërprerja e energjisë për disa borxhe të vjetra të gati 10 viteve më parë e ka zhytur më thellë në mjerim. “Kam 20 ditë që më është prerë energjia. Kam bërë një […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 10:21 pm / in Shëndeti

Një muaj para sulmit në zemër, trupi do t’ju paralajmërojë juve – Këto janë 3 shenjat

Gjatë viteve të fundit, sulmi në zemër është bërë aq i zakonshëm sa që është gati për të hyrë i pari në listën e shkaktarëve më të mëdhenj të vdekjes. Por, nëse nuk e keni ditur, sulmi në zemër mund të parandalohet nëse i dini simptomat e tij. Këto janë simptomat: Shkurtim i frymëmarrjes Nëse mushkëritë nuk marrin aq oksigjen […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 10:16 pm / in Shëndeti

Kjo është kërpudha që është vërtetuar se lufton kancerin e gjirit!

Kërpudha e bishtit të Turqisë është emërtuar kështu për vijat me ngjyra që përmban. Duhet thënë se është përdorur për shekuj në mjekësinë tradicionale kineze. Ndryshe nga kërpudhat shiitake, kërpudhat e bishtit të Turqisë përmbajnë poret e vogla që lëshojnë spore. Përfitimet e kërpudhave të bishtit të Turqisë përfshijnë aftësinë për të rritur sistemin imunitar, luftimin e kancerit të gjirit, […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 7:22 pm / in Kuriozitete

Historia e lezhianit: Ajo donte të shkonte e virgjër në martesë, unë mbrëmë e..

Një djalë ka rrëfyer tradhëtinë duke fajësuar partneren, e cila sipas tij e ka shtyrë drejt pabesisë. Tani djali ka një dilemë, të cilën e ka zbuluar në historinë e tij të rrëfyer. “Jam 28 vjeç dhe kam një lidhje me një vajzë 27 vjeçe prej 1 viti e pak. Kam lindur në Lezhë, por jetoj diku tjetër, pak rëndësi […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 6:53 pm / in Aktuale

Nga neser kujdes kur dilni nga shtepia. Borë dhe acar, parashikimi i frikshëm i motit për ditën e nesërme

Duket se moti do të vazhdojë të jetë me temperatura të ulëta dhe reshje dëborë e shiu në zonat e ulëta. Për ditën e nesërme, Meteoalb ka parashikuar reshje dëborë dhe shiu. Gjithashtu temperaturat ditën e nesërme do të ulen në minus gradë. Më poshtë keni parashikimin për ditën e martë: Moti vijon me vranësira dhe shira të përkohshëm ndërsa […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 6:34 pm / in Kuriozitete

Historina e pabesueshme e dashurisë së Arjetës dhe Arianit, u fejuan pa u takuar, por sot…!

“Ne jemi njohur në facebook, ndërsa unë isha ende në gjimnaz”, tregon Arjeta. Ai e njihte pasi kishte miqësi me të vëllain dhe kushëririn e saj, ndërsa Arjeta s’e kishte parë kurrë. Megjithatë ata filluan të flisnin me njëri-tjetrin dhe krijuan një lidhje në distancë pasi Ariani punonte në Zvicër. Pas disa kohësh komunikimi, Arjeta zbulohet nga vëllai i cili […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 6:17 pm / in Kuriozitete

Padisin fotografin e dasmës: Iu bëri ‘gjëmën’ në ditën që prisnin githë jetën

Një çift në Britaninë e Madhe mbetën të shokuar kur panë fotot e dasmës. Fotografi që kishin punësuar për ditën e madhe rezultoi një pervers, që kishte bërë 96 foto të shoqërueseve të nuses dhe vetëm 11 foto të nuses. Jo vetëm kaq, por shumica e fotove të shoqërueseve të nuses tregonin të pasmet dhe gjoksin. Steph dhe Paul Unwin […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 6:10 pm / in Kuriozitete

Historia e pukianes: I dola me kanatjere në kamera emigrantit që m’bëri tezja, ai kërkoi të…

Lidhjet dhe njohjet në distancë janë lehtësuar shumë me avancimin e teknologjisë. Por pikërisht kjo e fundit është kthyer në një problem për shumë persona që bien pre e keqpërdorjes së saj. Kjo është historia e rrëfyer. “Edhe unë kam pasur probleme me njohjen në internet. Jam 18 vjeçe nga Puka dhe para 1 viti tezja donte të më fejonte […]

Read more ›