Other News

on May 5, 2016 at 10:32 pm / in Kuriozitete

Pasi të mësoni këtë trik nuk do të flini pa një limon në çorape

Thembrat e pëlcitura pas dimrit të gjatë me siguri se janë diçka e tmerrshme para sezonit të sandaleve dhe shputave të hapura. Kremrat e ndryshme, piling, lyerje me krem dhe hilet e tjera shpeshherë kërkojnë shumë mund dhe të holla, e ndodh që të gjitha këto të mos japin fare rezultate. Kështu mendoni për një zgjidhje tjetër natyrale dhe idealja […]

Read more ›
on May 5, 2016 at 9:56 pm / in ShowBiz

Ky është shqiptari që shihet çdo natë me ‘Gylserenen’ e ‘Fate të lidhura’ (FOTO)

Paramparca’ apo ‘Fate të lidhura’ është seriali turk që po shikohet me të madhe nga populli shqiptar. Për shkak të temës së ndjeshme, kjo seri ka ‘lidhur’ për ekrani shumë simpatizues të telenovelave. E një shqiptar nga Kumanova që ka pasur rastin të takohet dhe të darkoj me Gylserenen është Demirali Ibishi. Ai ka postuar disa fotografi në Facebook ku […]

Read more ›
on May 5, 2016 at 9:42 pm / in Aktuale

Motër e vëlla të mallkuar me pagjumësi të përhershme

Një motër dhe vëlla kanë trashëguar një sëmundje që nuk i lejon ata të flenë gjumë dhe për rrjedhojë do të vdesin. Lanchlan dhe Hayley Webb nga Queenland, Australi vuajnë nga sëmundje tepër e rrallë trashëguese e njohur si Insomia Familjare Fatale (FFI). Ata nuk e dinë se kur do t’i shfaqet kjo sëmundje. Prek më pak se 10 milionë […]

Read more ›
on May 5, 2016 at 7:28 pm / in ShowBiz

Ky është kulmi: Linda Morina i kushton këngë edhe presidentit turk (Video)

Pasi i ka kushtuar këngë pothuajse të gjithë politikanëve shqiptar, Linda Morina ka nisur t’i kaloj kufijtë. Tani ajo i ka kushtuar këngë presidentit turk Recep Taip Erdogan,në këngën e saj Linda e ka cilësuar si hero të shqiptarëve presidentit turk, ndërsa i ka përmendur edhe dekoratat që përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës i kanë dhënë Erdoganit. https://youtu.be/SFsRvCNAFQ4

Read more ›
on May 5, 2016 at 6:12 pm / in Aktuale

Pamje të një vjedhje në mes të ditës në një dyqan në Pejë (VIDEO)

Rastet e vjedhjeve në dyqane të ndryshme në Kosovë, po shtohen dita e ditës. Por, persona që provojnë të bëjnë një gjë të tillë, për një moment po e harrojnë faktin se shumica e dyqaneve kanë vendosur kamera. Kështu ka ndodhur edhe në një dyqan të teshave në Pejë. Një person i cili kishte filluar të provojë disa rroba, me […]

Read more ›
on May 5, 2016 at 6:09 pm / in ShowBiz

Nuk e besoni sa vite diferencë kanë Sinan Hoxha dhe gruaja e tij Andrra

Ata vendosën të martohen pak muaj pas shpalljes së fejesës, dhe pas dy vitesh histori dashurie, që e mbajtën të fshehtë derisa erdhi momenti i duhur.Sinan Hoxha është 18 vite më i madh në moshë se Andrra Destani, vajza simpatike që jeton në Hamburg të Gjermanisë. Pavarësisht diferencës në moshë në statuset e saj në facebook, Andrra e ka deklaruar […]

Read more ›
on May 5, 2016 at 6:03 pm / in Fun

NJË HERË MARTOHET NIPI: Kolona e pafund e Mercedes në dasëm |VIDEO

Kush mund të thotë se jugu i Rusisë është i varfër dhe i pazhvilluar, kur në një dasëm kishte kolonë të automjeteve me vlerë të paktën dhjetë milionë euro. Ramzan Kadyrov, presidenti aktual i Republikës Çeçene dhe, jozyrtarisht, “Perëndia” i provincës jugore ruse dhe më gjerë, kohët e fundit martoi nipin e tij. Megjithatë, me Kadyrov, çdo gjë është e […]

Read more ›
on May 5, 2016 at 5:57 pm / in ShowBiz

Ja kush e kënaq në shtrat Xhesika Ndojën

Kohët e fundit ajo po komentohet mjaft sa i përket jetës së saj private. E në fakt që pas publikimit të klipit “Shoqe Bitch”, Xhesika Ndoj është vënë sërish në qendër të mediave rozë. Ja çfarë shkruan ajo në lidhje me seksin dhe me mashkullin që e kënaq. “Mos hapin muhabete kot që smë knaqin as meshkujt jam Dakort me […]

Read more ›
on May 5, 2016 at 5:51 pm / in Aktuale

Ia transferuan gabimisht 4 milionë dollarë, ja çfarë bëri ajo

Një 21-vjeçare është arrestuar në Aeroportin e Sydney, në përpjekje për të ikur nga Australia, e cila kishte shpenzuar miliona dollarë në gjëra luksoze pasi 4.6 milionë dollarë ishin transferuar gabimisht në llogarinë e saj bankare. Christine Jiaxin Lee, me kombësi malejziane, pranoi gabimisht paratë pasi u transferuan në llogarinë e saj bankare katër vite më parë. Studentja e inxhinierisë […]

Read more ›
on May 5, 2016 at 5:48 pm / in Fun

Video që po tërbon: Si ta dalloni gjoksin natyral të një femre (16+)

Një përdoruese në rrjet ka publikuar një video e cila shumë shpejt është bërë virale. Ajo ndihmon të kuptojmë se si mund të dalloni një gjoks natyral nga një gjoks me silikon. Është mjaft e thjeshtë për ta bërë një gjë të tillë. Shihni videon për ta kuptuar.

Read more ›