Other News

on May 25, 2015 at 11:54 pm / in Aktuale

Motra e Mirsad Qerimit rrëfen për torturat që u janë bërë të burgosurve në Shkup (Video)

Aferdita Qerimi-Pepaj motra e Mirsat Qerimit, i arrestuar në Kumanovë, ka treguar se si është maltretuar vëllau i saj nga policia maqedonase në emisionin Pa Rrotlla të Milaim Zekës. Ajo ka thënë se vëllai i saj ka pasur lëndime në sy dhe në trup dhe është rrahur nga shumë Policë, “Gjendjën nuk e ka të mirë Policia Maqedonase e kanë […]

Read more ›
on May 25, 2015 at 11:36 pm / in Aktuale

Familjarët e viktimave në Kumanovë do të padisin Maqedoninë (VIDEO)

Familjarët e kosovarëve të vrarë në Kumanovë mund ta padisin Maqedoninë për keqtrajtim të trupave të pajetë. Top Channel ka mësuar se, familjarët e 9 kosovarëve, sapo të varrosin trupat e viktimave do të bëjnë padinë në Shkup. Për këtë çështje, familjarët e të vrarëve janë konsultuar me Ministrinë e Jashtme dhe atë të Drejtësisë në Prishtinë, të cilat u […]

Read more ›
on May 25, 2015 at 11:29 pm / in Aktuale

Kosova mund të kërkojë ekstradimin e të arrestuarve në Kumanovë

Gjendja e të arrestuarve në Maqedoni raportohet të jetë e rëndë. Disa prej tyre kanë plagë të ndryshme në trup dhe nuk po marrin trajtim të nevojshëm mjekësor, raporton KTV. Ndërkohë që shumica prej të arrestuarve janë kosovarë, Kosova edhe në këtë fazë mund të bëjë kërkesë për ekstradim, pasi ka një marrëveshje me shtetin e Maqedonisë. Nga Kosova, po […]

Read more ›
on May 25, 2015 at 11:29 pm / in Aktuale

Ivica Daçiç përfshihet në një skandal seksual

  Sipas të përditshmes serbe ‘Kurir’ Ish-kryeministri, aktualisht ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, është në qendër të vëmendjes së publikut serb në lidhje me çështjen e pretenduar seksuale me dy pjesëmarrëse të famshme në një ‘Reality Show me Çifte’.Bëhet fjalë për një ish-anëtare të grupit “Modelsice” Ruzhica Veliçkoviç, e cila në gjendje të dehur ka pranuar se ajo […]

Read more ›
on May 25, 2015 at 11:28 pm / in Fun

Aftësia e kësaj vajze 9 vjeçare do t’ju mahnitë! (Video)

Shumica e vajzave të moshës e saj luajnë lojëra me shokët e tyre apo ushtrojnë gjërat që mësojnë në shkollë. https://youtu.be/FGNPMNTl6Wk

Read more ›
on May 25, 2015 at 11:27 pm / in Fun

Vetëm pse foli pa leje, u rrah brutalisht nga mësimdhënësi (Video)

Vajza 14-vjeçare, që kishte biseduar diçka me shoqen e bankës, është qëlluar më pas me libër në kokë. Ajo mundohej që të mbrohej nga goditjet e mësuesit, por më kot.

Read more ›
on May 25, 2015 at 11:22 pm / in ShowBiz

Media britanike: Fituesi i ‘Eurovision’-it kërcënohet me vdekje nga shqiptarët

Fituesi i Eurovizion 2015, Mans Zelmerlow nuk e kishte menduar se një foto e publikuar në internet duke u relaksuar në një kolltuk gjatë pushimit të provave mund të kthehej në një kërcënim për të. Sipas ‘Daily Star’, shqiptarët kanë vërshuar me komente dhe kërcënime me vdekje ndaj 28- vjeçarit, pasi sipas tyre ai ka injoruar vendin e tyre duke […]

Read more ›
on May 25, 2015 at 11:14 pm / in Fun

Më mirë të mos ja kishte prekur b** të dashurës së tij (Video)

Pasi djali me fanellë të kuqe i preku prapanicën të dashurës së djalit pa fanellë, ata vendosën që t’i lanin hesapet në banjo.

Read more ›
on May 25, 2015 at 11:12 pm / in Sport

Kumanovarët Nedret Jakupi dhe Besim Rushiti prezantojnë Shqiptarët në garën europiane të badinilldingut dhe fitnesit në Holandë (Foto)

Nedret Jakupi dhe Besim Rushiti nën udhëheqjen e trajnerit të tyre, Astrit Iseni nga Kumanova do të përfaqësojnë Maqedoninë në kampionatin e gjashtë europian në badinillding dhe fitnes që organizohet nga federata e EBPF në qytetin holandez Breda, nga 5-7 qershor të këtij viti. Jakupi do të garoj në dy kategori (nëse i lejohet), atlet fizik dhe fitnes fizik, kurse […]

Read more ›
on May 25, 2015 at 10:39 pm / in Aktuale

Ky është autori i një poezie që po qarkullon në Facebook për Beg Rizajn (Foto)

Një poezi për Beg Rizajn dhe të rënët në Kumanovë ka qarkulluar shumë në Facebook kohëve të fundit, shpesh herë pa u cituar autori i saj Reperi BlackLion, emri i vërtetë i të cilit është Diamant Sinanaj dhe vjen nga Deçani kishte shkruar një poezi pasi ishte marrë vesh që në Kumanovë ishin vrarë Beg Rizaj dhe Mirsad Ndrecaj. Por, […]

Read more ›