Shëndeti

on February 20, 2018 at 6:48 am / in Shëndeti

4 shenjat e kancerit të tiroides që femrat nuk duhet të injorojnë kurrë

Shpesh dëgjojmë rekomandime të tipit, bëni kontrolle të herëpashershme të gjirit për të zbuluar në kohë kancerin, apo vini re nishanet nëse ndryshojnë madhësi apo formë, pasi mund të jenë shenjë e parë e melanomës. Ndërsa për kancerin e tiroides nuk flitet shumë. Por në fakt duhet të keni informacione mbi të, pasi numri i njerëzve të diagnostikuar me këtë […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 11:51 pm / in Shëndeti

Si të bëni vaj hudhrash: Ilaçi më i mirë për 1001 probleme shëndetësore

Hudhra është përdorur si një mjekim kundër shumë sëmundjeve për shekuj të tërë. Vepron si një antioksidant dhe për më tepër forcon imunitetin. Kjo falë përbërësit aktiv te hudhra që quhet alicin, e cila çlirohet kur e prisni hudhrën në copa më të vogla. Ky përbërës është përgjegjës për vetitë e tij antibakteriale. Vaji i ullirit është i njohur gjithashtu […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 10:21 pm / in Shëndeti

Një muaj para sulmit në zemër, trupi do t’ju paralajmërojë juve – Këto janë 3 shenjat

Gjatë viteve të fundit, sulmi në zemër është bërë aq i zakonshëm sa që është gati për të hyrë i pari në listën e shkaktarëve më të mëdhenj të vdekjes. Por, nëse nuk e keni ditur, sulmi në zemër mund të parandalohet nëse i dini simptomat e tij. Këto janë simptomat: Shkurtim i frymëmarrjes Nëse mushkëritë nuk marrin aq oksigjen […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 10:16 pm / in Shëndeti

Kjo është kërpudha që është vërtetuar se lufton kancerin e gjirit!

Kërpudha e bishtit të Turqisë është emërtuar kështu për vijat me ngjyra që përmban. Duhet thënë se është përdorur për shekuj në mjekësinë tradicionale kineze. Ndryshe nga kërpudhat shiitake, kërpudhat e bishtit të Turqisë përmbajnë poret e vogla që lëshojnë spore. Përfitimet e kërpudhave të bishtit të Turqisë përfshijnë aftësinë për të rritur sistemin imunitar, luftimin e kancerit të gjirit, […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 5:44 pm / in Shëndeti

Ilaçi natyral që zhduk shenjat dhe rrudhat në kohë rekord

Të paturit e një fytyre të re dhe të tonifikuar është ëndrra e shumë personave, qoftë meshkuj apo femra. Janë të shumtë ata që investojnë jo pak para, për trajtime të kushtueshme, për të frenuar plakjen. Por ekziston një recetë natyrale, e cila zhduk shenjat, njollat dhe rrudhat në kohë rekord, duke tonifikuar lëkurën dhe duke garantuar një pamje më […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 5:38 pm / in Shëndeti

Nëse keni shpesh dhimbje koke, energji të ulët dhe pagjumësi, filloni t’i konsumoni sa më parë këto ushqime!

Shumica prej nesh mendojnë se këto simptoma janë rezultat i punës së madhe. Por ato gjithashtu mund të shkaktohen nga nivele të ulëta të magnezit dhe vitaminës K në trupin tuaj. Çfarë duhet të konsumoni në të tilla raste? Magnez Përfitimet: Magnezi është i përfshirë në të paktën 300 reaksione të ndryshme kimike në trupin tonë. Kjo ndihmon konvertimin e […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 4:43 pm / in Shëndeti

Ja SERUMI magjik qe cdo femer mbi 25 vjec duhet ta dije… (VIDEO)

Sot dua tju jap nje recete SERUMI qe e kam shume perzemer sepse ka efekte fantastike per pastrimin e thelle te lekures, njollat kafe, rrudhat, rrathet rreth syve. Kjo recete permban vetem produkte BIO dhe serumi i formuar ka ne perberje te tij ALOE VERA, patate, VITAMINE E dhe vaj esencial sipas deshires. Kjo eshte nje recete qe cdo femer […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 11:27 am / in Shëndeti

Lexoni dhe mësoni se pse nuk duhet të hidhet lëngu i thartë i kastravecëve turshi

Lëngu i thartë i kastravecëve turshi nuk shërbejnë vetëm për të ruajtur aciditetin dhe freskinë, por edhe për disa qëllime të dobishme. Pini pas stërvitjes Lëngu i thartë në të cilin mbahen kastravecat është i lartë në elektrolite, kështu që mund ta pini pa ndonjë shtojcë shtesë pas një stërvitje të vështirë. Në këtë mënyrë ju do të riktheni pjesën […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 11:14 am / in Shëndeti

Hani këtë për darkë, 3 ditë rresht! Do të habiteni nga ajo që do dalë nga trupi juaj!

Gjithmonë keni pasur dëshirë të rinovoni trupin tuaj por nuk e keni ditur se si? Këtu do ju tregomë një recetë se si ta përdorni në vend të një vakti, e cila do heq nga trupi juaj të gjitha yndyrnat fekale nga zorrët dhe në këtë mënyrë zvogëloni peshën tuaj, por gjithashtu rregullon nivelet e acidit në stomak. Përbërësit kryesorë […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 7:10 am / in Shëndeti

13 dobitë shëndetësore të specave të kuq

1. Ndihmojne ne normalizimin e presionit te gjakut ne vlera te shendestshme dhe normale. 2. Rregullojne qarkullimin e gjakut neper tere trupin. 3. Ndihmojne ne parandalimin e formimit te droqkave ne gjak. 4. Permiresojne funksionin e qarkullimit te gjakut ne pergjithesi. 5. Pastrojne arteriet duke ndihmuar trupin te lirohet nga kolesteroli i demshem. 6. Rrisin shume shpejte metabolizmin. 7. Ndihmojne […]

Read more ›