Sport

on June 9, 2018 at 2:06 pm / in Sport

Lamtumira e Vokrrit, ja çfarë ka bërë UEFA

UEFA ka publikuar një komunikatë me mesazh ngushëllimi pas vdekjes së Fadil Vokrrit. Futbolli në Kosovë dhe në Evropë janë në zi për Presidentin e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri, i cili ka vdekur papritur në moshën 57 vjeçare. Vokrri, i cili kishte një karrierë të suksesshme si një lojtar, ishte një udhëheqës frymëzues në progresin dhe […]

Read more ›
on June 9, 2018 at 1:56 pm / in Sport

Kush ishte Fadil Vokrri? Futbollisti më i madh nga Kosova që si kryetar i FFK-së anëtarësoi shtetin e tij në UEFA e FIFA

Futbolli në Kosovë ka marrë lajmin më të hidhur që pas pavarësimit. Legjenda e futbollit të Kosovës dhe njëherit kryetar i deritashëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ka ndërruar jetë pas një komplikimi shëndetësor. Por kush ishte Fadil Vokrri, njeriu që falë lojërave të tija fantastike bëri për vete miliona shqiptarë? Vokrri është lindur në Podujevë, ndërsa […]

Read more ›
on June 6, 2018 at 9:19 pm / in Sport

Flitej që do të transferohet te Barca, United bën lëvizjen e papritur

Barcelona në “gjumë”, United në aksion. Manchester United është gati t’i prish punë Barcelonës. Kjo pasi që “Djajtë” janë futur në garë për mbrojtësin e Sevillas, Clement Lenglet, përcjellë “Lajmi.net”. 22-vjeçari ndiqet prej kohësh nga Barcelona, por marrëveshja nuk është arritur ende. Vlera e tij është 35 milionë euro.

Read more ›
on June 2, 2018 at 11:16 pm / in Sport

Emocionuese: Krasniqi nuk iu përmbahet lotëve pas fitores ndaj boksierit rus

Haxhi Krasniqi është shpallur kampion i Evropës (EBU) në boks në kategorinë super të mesme pas një paraqitje të shkëlqyer ndaj boksierit rus, Stanyslav Kashtanov, të cilin e mposhti pas vendimit të gjyqtarëve në ringun e WeeArena. Meçi mes Haxhi Krasniqit dhe Kashtanov, zgjati 12 raunde, ku me pikë të gjyqtarëve, boksieri nga Kosova mori fitoren. S’e sa i rëndësishëm […]

Read more ›
on May 26, 2018 at 10:17 pm / in Sport

Ronaldo i prish festën Realit, plas “bombën” menjëherë pas ndeshjes

Reali u shpall sonte kampion i Europës pasi mposhti 3-1 Liverpoolin. Ylli portugez, Kristiano Ronaldo ka qenë në hije gjaë kësaj sfide, por pas ndeshjes jep lajmin e keq për çdo tifoz madrilen. Sulmuesi po bën gati valixhet për t’u larguar nga Real Madrid dhe këtë nuk ka ngurruar ta bëjë të ditur pak çaste pasi fitoi Ligën e Kampioneve […]

Read more ›
on May 19, 2018 at 11:11 am / in Sport

Dybala shkruan mesazh të lamtumirës për Buffonin

Paulo Dybala ka vetëm falenderim dhe mirënjohje për Gianluigi Buffonin. Paulo Dybala ka shkruar një mesazh të lamtumirës për portierin e Juventusit, Gianluigi Buffon. Sulmuesi argjentinas ka falenderuar Buffonin, i cili sot zhvillon ndeshjen e tij të fundit me “Bianconerët”. “100 ndeshje së bashku, 1040 ditë, buzëqeshje, gëzim, lot dhe përqafime. Më ke mësuar shumë, ke qenë kapiteni im, ai […]

Read more ›
on May 12, 2018 at 8:35 am / in Sport

Miliarda stërlina, ja kush është marka më e shtrenjtë e futbollit në botë (Foto)

Mançester Junajtid mund të krenohet për markën më të fuqishme në botën e futbollit, sipas rezultateve të një studimi të kompanisë “Brand Finance”. Ai e rendit markën e klubit 20 herë kampionë të Anglisë në vend të parë me vlerën e 1.357 miliardë paundëve, plot 404 milionë më shumë se Mançester Siti, që janë klubi i dytë më i shtrenjtë […]

Read more ›
on May 6, 2018 at 4:38 pm / in Sport

Ferguson po lufton me vdekjen, mesazhi i Ronaldos prek botën

E gjithë bota e futbollit është në ankth për gjendjen shëndetësore të Aleks Ferguson. Trajneri skocez iu nënshtrua mbrëmjen e djeshme një operacioni në kokë mbrëmjen për shkak se pati një hemorragji cerebrale. Natyrisht që në këto momente të vështira që ai po kalon, nuk mund të mungonte pa iu gjendur pranë ylli portugez, Cristiano Ronaldo. Ronaldo është zbuluar si […]

Read more ›
on April 8, 2018 at 11:33 pm / in Sport

Në autobusin që e sulmoi McGregori ndodhej edhe Ilir Latifi, ja çfarë bëri sportisti shqiptar (Video)

Conor McGregor bëri një skandal të madh dy ditë më parë derisa sulmoi një autobus në Barclay Center në Brooklyn. Luftëtari i sporteve marciale kishte goditur me shkallë autobusin ku ndodhej rivali potencial i ardhshëm i tij Khabib Nurmagomedov. E gjesti i ka kushtuar irlandezit me arrestim nga policia e New Yorkut, por që është liruar pasi ka paguar kaucionin […]

Read more ›
on March 29, 2018 at 8:53 am / in Sport

Hysaj gëzon të gjithë tifozët e Napolit

Elseid Hysaj ka tejkaluar lëndimin dhe do të luajë në takimin e së shtunës në Serie A. Elseid Hysaj do të jetë i gatshëm për ndeshjen e ardhshme të Napolit ndaj Sassuolos. “Corriere dello Sport” shkruan se mbrojtësi shqiptar ka tejkaluar lëndimin dhe do të luajë në takimin e së shtunës në Serie A. Hysaj ishte lënduar në ndeshjen miqësore […]

Read more ›