Kuriozitete

on September 6, 2016 at 9:12 pm / in Kuriozitete

Hudhra vret 14 lloje të kancerit dhe 13 infeksione të ndryshme! (Video)

Nuk vihet në dyshim se hudhra është ndër perimet më të shëndetshme në planet. Hudhra ka qenë pjesë e mjekësisë tradicionale tash e sa shekuj dhe mund të trajtojë shumë probleme serioze shëndetësore. Ka shumë persona që hudhrën e përdorin edhe si tretman anti-kanceroz. Ngrënia e rreth pesë karafilave të shtypur të hudhrës në përditshmëri mund t’i trajtoj në mënyrë efektive […]

Read more ›
on September 6, 2016 at 9:11 pm / in Kuriozitete

Çaji që pastron mushkëritë në pak orë

Mushkëritë janë të ekspozuara gjatë gjithë kohës ndaj ndotësve të ajrit, prandaj duhet të kujdesemi që të largojmë toksinat dhe t’i mbajmë të pastra në mënyrë që të funksionojnë normalisht. Nenexhiku është shumë i mirë për pastrimin e mushkërive. Më poshtë do të ju tregojmë një recetë se si ti largoni toksinat nga mushkëritë në pak orë. Përbërësit: Nenexhik (mendër) […]

Read more ›
on September 6, 2016 at 9:10 pm / in Kuriozitete

E kap “mat” të dashurën me dikë tjetër por kjo nuk është asgjë (VIDEO)

Pamjet e mëposhtme tregojnë momentin kur një i ri zbulon të dashurën e tij në shtrat me një tjetër mashkull. Ai ka mbetur i shokuar kur e ka zënë të dashurën mat në një hotel në Chicago dhe sikur të mos mjaftonte kjo, ai është qëlluar me armë zjarri nga djali që ndodhej me të dashurën e tij në hotel. […]

Read more ›
on September 6, 2016 at 9:09 pm / in Kuriozitete

Rrëfimi shokues, “Nuk di kush është babai i fëmijës tim”

Një vajzë ka rrëfyer historinë për ‘The Sun’, e cila ka bërë seks me ish të dashurin dhe tani nuk e di se kush është babai i foshnjës së saj. Kjo është letra e saj: Kam bërë seks me ish të dashurin dhe ishte shumë mirë, por tani nuk e di se kur është babai i fëmijës tim. Unë jam […]

Read more ›
on September 6, 2016 at 9:08 pm / in Kuriozitete

Rrëfimi i një vajze: “E takova në lokal, ai më mori në shtëpi dhe më përdhunoi, por…”

Një histori e dhimbshme ka ardhur sot në letra e psikologes së “The Sun”… Një vajzë e cila është përdhunuar nga një person i panjohur, tashmë ka filluar të vuaj pasoja mjaft të rënda të cilat prekin jetën e saj në çift. Ja çfarë i ka rrëfyer ajo psikologes Deidre. Letra e vajzës “U përdhunova nga një burrë i cili […]

Read more ›
on September 6, 2016 at 9:05 pm / in Kuriozitete

Rrëfim interesant: E dashura e la sepse nuk kishte para për biletë kinemaje, por çfarë ndodhi më vonë!?

Ky rrëfim interesant vjen nga Kina. Një i ri, me mbiemrin Wang, para shtatë vitesh ishte shumë i varfër, sa që të dashurën nuk mundte ta dërgonte në kinema. Prandaj, ajo e braktis. Ata humbin çdo kontakt. Por, vazhdimi i rrëfimit ngjan në një film Hollywoodi. Wang nuk e harroi këtë ndarje. Gjatë kësaj kohe, ai nisi një biznes në […]

Read more ›
on September 4, 2016 at 10:28 pm / in Kuriozitete

Ditën e dytë që shkova nuse më thanë: Shko mili lopët!

“Në qoftë se ekziston femër në botë të ketë vuajtur shpirtërisht si unë, atëherë ajo do të ketë përfunduar në humnerë të pafund”, tha Shpresa, 34 vjeçe, nga Rahoveci. Ishte hera e parë që në vitin e fundit të shkollës së mesme po më rroknin do farë dridhjesh të çuditshme, e që nuk më kishin goditur asnjëherë tjetër. I thosha […]

Read more ›
on September 3, 2016 at 9:53 pm / in Kuriozitete

Kurrë mos u bleni fëmijëve karamela të gomës, shikoni nga çfarë përbëhen! (Foto)

Nuk janë vetëm fëmijët ata që pëlqejnë karamelet e gomës; të rriturit, shpesh herë fshehtas, i pëlqejnë po aq shumë! Duhet të dini se nuk ka asgjë më të keqe që mund të hani, sidomos për fëmijët! Për t’i realizuar, shkrihet vetëm pjesa e dhjamit të derrit dhe i shtohet më pas ngjyrues dhe sheqer! Pra, të tre përbërës aspak […]

Read more ›
on September 2, 2016 at 10:31 pm / in Kuriozitete

Trajtoni problemet me lëkuren në mënyrë krejtësisht natyrale

Problemet me lëkuren siç janë pikat e bardha rreth syve, pikat e zeza apo lythat janë shumë të bezdisshme. Para se të ju tregojmë këto receta natyrale, duhet të ju themi se vizita dhe këshilla me dermatologun tuaj është e domosdoshme. Aloe Vera: Aloe Vera është një mundësi e mirë për të larguar nishanet në fytyrë. Me anë të një […]

Read more ›
on September 2, 2016 at 11:54 am / in Kuriozitete

Ky përbërës do të ndryshoj fytyrën tuaj për vetëm 5 minuta

Një fytyrë e butë dhe pa akne. Kjo mund të jetë dëshira më e madhe e një femre. Ne shpenzojmë mijëra dollarë në produkte kozmetike, kremra, maska dhe të tjera vetëm për të plotësuar këtë dëshirë. Lëkura ndikohet nga shumë gjëra, përfshirë faktorët ambiental, dietat e pashëndetshme dhe mosha. Me kohën lëkura jonë humbet elasticitetin dhe poret mbyllen. Ja çfarë […]

Read more ›