Kuriozitete

on March 18, 2018 at 7:41 am / in Kuriozitete

Ja gabimet që bëni dhe që ju shkaktojnë rënie të flokëve…

Shprehja “flokët janë gjysma e bukurisë” është e vërtetë! Çdo femër dëshiron flokë të gjatë, me shkëlqim dhe të shëndetshme që të duket edhe më e bukur. Për fat të keq, shumica e produkteve komerciale që përdorni për flokët kanë elementë të dëmshëm kimik që i dëmtojnë flokët dhe i bëjnë ato që të hollë dhe të thatë. Para se […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 7:37 am / in Kuriozitete

25 semundjet qe sheron nje pike mjalte qe vendoset ne kerthize para se te flejme gjume

Vendosja e një pike mjalti para gjumit në kërthizë (dhe nëse dëshiron i shton një pikë xhenxhefil) duke e izoluar me një likoplast për të evituar fërkimin me rrobat, mund të shërojë deri në 35 sëmundje, siç janë presioni i lartë dhe i ulët i gjakut, dhembjet në të gjitha pjesët e trupit, kapsllëku, diarreja etj. Ndër disa gjëra që […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 7:35 am / in Kuriozitete

Njihuni me 5 gabimet që bëni kur lani flokët tuaj. Ja cilët janë dëmet serioze që ato mund të shkaktojnë tek ju!

Fatmirësisht, ekspertët e flokëve janë te gatshem per te na dhene keshilla, truke dhe për t’ju larguar nga zakonet e keqija te dushit. 1. Ndaloni larjen e te gjithe flokut me shampo Nuk ka nevoja te shkumezoni me shampo deri në skajet tuaja, në vend që të përqendroheni tek skalpi. Shampo është një detergjent qe perdoret për pastrimin e baktereve […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 7:26 am / in Kuriozitete

“E fejuara nuk lind dot fëmijë, prindërit më thonë ta lë”, psikologia shqiptare ka një përgjigjie…

Nga rubrika: Flit me psikologe (Ervisa Lula) Përshëndetje Ervisa! Po kaloj një moment shumë të vështirë. E fejuara ime nuk lind fëmijë. Prindërit më kërkojnë të ndahemi. Në nerva e sipër e kam menduar ta bëj edhe këtë, po nuk kam mundur. -Të falënderoj që më ke shkruar dhe e kuptoj shqetësimin tënd. Dua të të them si fillim se […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 7:24 am / in Kuriozitete

Mishi shqiptar tani eksportohet në Serbi

Pas takimit mes dy ministrave, atij të Shqipërisë Niko Peleshi dhe homologut të tij serb ku ra dakord për certifikatat shoqëruese të produkteve bimore dhe shtazore, është kaluar në hapa konkretë. Në vijim të marrëveshjes ndërmjet dy delegacioneve, pas negocimeve të shumta me palën serbe, është rënë dakord për modelin e certifikatës shëndetësore për eksport nga Republika e Shqipërisë në […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 12:29 am / in Kuriozitete

Kujdes! Ky lajm nuk lejohet të lexohet nga frikacakët, përmban legjenda horror (VIDEO)

Keni dëgjuar për legjendat urbane? Sot ato janë kthyer në mite dhe folklor i së shkuarës, por te disa prej tyre ka kaq shumë elemente reale, sa të gjithë vrasim mendjen nëse janë të vërtetë apo jo. Ja 10 legjendat urbane që do t’ju bëjnë të ktheni kokën prapa teksa ecni në rrugë natën: SHTËPIA E PAFUNDME Një burri iu […]

Read more ›
on March 17, 2018 at 7:42 pm / in Kuriozitete

Ja cila duhet të jetë pesha juaj sipas moshës dhe gjatësisë! (foto)

Kujdes!!! Pesha ideale dhe e shëndetshme e trupit në ditët e sotme vihet në të njëjtën shkallë. Ende ekziston një dallim mes tyre dhe ne do ta shpjegojmë këtu. Pesha ideale e trupit eshte e ndryshme çdo femer. Disa femra besojnë se duhet të jenë shumë të dobëta dhe të tjera besojnë se 10 kilogramë shtesë nuk do të bëjnë […]

Read more ›
on March 17, 2018 at 6:12 pm / in Kuriozitete

Dëshira e fundit e të dënuarit me vdekje, që i tronditi të gjithë në sallën e gjyqit

Një i dënuar me vdekje në pritje të ekzekutimit, kërkoi si dëshirë të fundit një laps dhe një letër. Pasi shkruajti për disa minuta, i dënuari thirri rojen dhe i kërkoi që atë letër t’ia dorëzonte mamasë së tij. Në letër shkruhej: “Mama nëse do kishte drejtësi në këtë botë do të ishim të dy të dënuar jo vetëm unë. […]

Read more ›
on March 17, 2018 at 5:13 pm / in Kuriozitete

FOTO/ ‘A je në vete, kam burrin në krevat’, por përgjigja që i jep ish-partneri do ju bëjë të qeshni me lot

Është interesante mënyra se si zgjedhin të ndahen çiftet. Mbetet për t’u vlerësuar ndarja miqësore, megjithëse janë të rralla sepse thuhet që një ish-partner nuk mund të jetë kurrë shoku/shoqja jote. E keni provuar ndonjëherë t’i shkruani “ishit” tuaj pas disa kohësh kur gjithçka ka mbaruar? Epo, një i ri nga Tirana e ka bërë këtë dhe përgjigja që i […]

Read more ›
on March 17, 2018 at 4:55 pm / in Kuriozitete

Vlonjati qëllon disa herë me sëpatë në kokë kushëririn, ai …

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Vlorës, ku dy kushërirn, pasi kanë debatuar mes tyre, janë konfliktuar fizikisht, çka ka çuar në vdekjen e njërit prej burrave. Zyrtarisht mësohet se policia është njoftuar se në fshatin Gumenicë, gjendet i pa jetë rreth 500 m larg banesës së tij 37-vjeçari A.Veshaj. Paraprakisht dyshohet se A.Veshaj dhe kushëriri i […]

Read more ›