Kuriozitete

on June 12, 2018 at 9:42 am / in Kuriozitete

Kur nusja beson se ceremonia ka mbaruar, burri kërkon që ajo të kthehet dhe të shikojë lart. Ajo cfare ndodh eshte e mrekullueshme (Video)

Të gjithë nxënësit kanë një mësues të preferuar, atë që i ndihmoi ata në rrugën e rritjes, më njerëzorin, ai që do të mbetet në zemër për një jetë. Ka nga ata mësues që e bëjnë punën e tyre me gjithë shpirt. Liz është një mësuese që e do punën e saj dhe e bën atë jo vetëm me profesionalizëm […]

Read more ›
on June 12, 2018 at 9:33 am / in Kuriozitete

Horoskopi ditor, e martë 12 qershor 2018

Ky është horoskopi për ditën e martë, 12 qershor 2018 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Ruajtja e qetësisë në këtë moment nuk do të jetë e lehtë, sidomos nëse e keni gjetur veten të përfshirë në debate që nuk ju […]

Read more ›
on June 12, 2018 at 9:30 am / in Kuriozitete

Meri jep lajmin fantastik: Kësaj shenje do t’i dyfishohen paratë

Astrologe Meri njofton se kjo javë do jetë më e gëzueshme për shkak të ndikimit të hënës së re. Hëna e re do sjellë ide të reja dhe vendime të reja, do sjellë një erë të re lirie dhe qetësie, do nxjerrë në pah talentet dhe do sjellë përparime në marrëdhënie sociale. Komunikimi do jetë çelësi i gëzimit, suksesit, shpresës […]

Read more ›
on June 12, 2018 at 9:27 am / in Kuriozitete

“Më kap po munde”, Dukesha Kate sapo tregoi se është një nënë si gjithë të tjerat

Princesha Diana fitoi e para mbi turmën kur mori pjesë në një maratonë për të kapur djalin e saj në 1989. Dhe nusja e saj e madhe Dukesha e Kembrixhit dëshmoi dje se ka të njëjtën frymë sportiviteti kur u përfshi në lojërat e fëmijëve në një event bamirësie. Një nga fotografitë ka një ngjashmëri të habitshme me momentin kur […]

Read more ›
on June 12, 2018 at 12:28 am / in Kuriozitete

Ishin duke punuar tokën për të mbjellë me perime, shokohen nga ajo që gjejnë të groposur (VIDEO)

Banorët e një qyteti në Afrikën e Jugut janë habitur tej mase nga ajo që gjetën kur po punonin tokën. Gjatë punës me lopatë njëri prej tyre goditi diçka të butë dhe kjo gjë i shokoi. Ndiqni videon më poshtë, është gjithçka e vërtetë.

Read more ›
on June 12, 2018 at 12:27 am / in Kuriozitete

Ja si përshkruhej dasma shqiptare e viteve 80-të në mediat franceze

“Të qara me ulërima deri sa të dëgjonte i fundi i katundit ose i lagjes…, se kështu e donte zakoni”. Media franceze e përshkruante ceremoninë e dasmës, të qarat e nuses si të ishte dita e saj më e tmerrshme. Gazetari shqiptar Ilir Seci e ka publikuar foton e faqes së parë të njërës prej tyre, ku shfaqet nusja në […]

Read more ›
on June 12, 2018 at 12:25 am / in Kuriozitete

Pasi mjekët i dhanë 48 orë jete, ky ishte vaji që shëroi këtë djalë 3 vjeçar!

Pasi e diagnostikuan atë me leuçemi, mjekët parashikuan që djaloshi Landon Riddle te kishte vetëm një mundësi 8-10% të jetes, jo më shumë se një ose dy ditë. Nëna e tij, Sierra Riddle, kujton: “Te gjithë gjoksin e tij e kishte plot me tumore leucemie, nuk mund të merrte dot frymë. Ata i bene kimioterapite, por na thane se ndoshta […]

Read more ›
on June 12, 2018 at 12:24 am / in Kuriozitete

Si të shpëtojmë jetën e fëmijës në 60 sekonda, informacion që të gjithë prindërit duhet ta dinë

Një studim i ri i bërë me 2,000 prindër zbulon se miliona jetë të fëmijëve janë në rrezik, sepse nënat dhe baballarët e tyre nuk kanë aftësitë e duhura për të shpëtuar jetën. Është e frikshëm që një në pesë prindër kanë gjetur veten në situatën ku fëmija i tyre kishte nevojë për ndihmë urgjente të parë – por 11% […]

Read more ›
on June 12, 2018 at 12:24 am / in Kuriozitete

U pickua nga një merimangë dhe nuk e kuptoi rrezikun. Ja çfarë i ndodhi më pas!

Veshkat e Carly Anderson dështuan pasi një merimangë e pickoi në kofshën e saj ndërkohë që po merrte rreze dielli ne oborr. Merimanga nuk ishte shkaku i dështimit të veshkave, por ajo tha se ishte antibiotiku që iu dha për të trajtuar pickimin, gjë që e keqësoi gjendjen e saj. Carly mendon se ishte pickuar nga një merimangë e rreme […]

Read more ›
on June 12, 2018 at 12:22 am / in Kuriozitete

Mos e besoni po deshët, por ky shqiptar ka refuzuar rolin hollivudian, arsyeja do t’ju lërë gojëhapur (Foto)

Dikur emigrant në Greqi, por Marko Caka arriti të fusë këmbët dalëngadalë në hollivud, duke u bërë prej realizimeve të suksesshme të industrisë më të madhe kinematografike në botë. 47-vjeçari shkodran ka marrë pjesë në disa filma dramatik, por është bërë gjithashtu pjesë e skenave të përplasjeve mes gangsterëve më të dashur të ekranit, si filmi “Fast and Furious”. Por […]

Read more ›