Kuriozitete

on February 20, 2018 at 12:54 pm / in Kuriozitete

Këtë 26-vjeçare nuk e lënë të dalë nga shtëpia, historia e saj do t’ju befasojë! (Video)

Ndonjëherë natyra i jep një personi dhuratën e një pamje perfekte dhe të hijshme. Por mos u mashtroni, nuk është e gjitha rozë. Shpesh kjo “dhuratë” bëhet një barrë e rëndë për ata fatlumë që e kanë marrë atë. Dhe protagoniste e historisë sonë është një nga këto “fatlumet”: Me të, natyra ka qenë më shumë se bujare: Ajo i […]

Read more ›
on February 20, 2018 at 8:35 am / in Kuriozitete

Vendos kamera në dhomën e djalit, babai s’u beson syve nga ajo që sheh

Kjo video e publikuar në rrjetet sociale ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, pasi kjo nënë i mbajti një “sekret” bashkëshortit. Ky i fundit vendosi të vendoste kamera në dhomën e fëmijës së tij. Sigurisht, vendosja e një kamere në dhomën e fëmijës është alternativë e mirë, për të parë çdo gjë që ndodh në dhomën e tyre. Pjesa më […]

Read more ›
on February 20, 2018 at 8:29 am / in Kuriozitete

Zbulimi i bujshëm: 10 vende që do zhduken në më pak se 100 vjet

Ngritja e nivelit të detit, ndarjet kulturore dhe etnike brenda shoqërisë, kanë vënë në alarm shkencëtarët dhe po përpiqen t’i përgjigjen pyetjes nëse këto 10 vende do të mbijetojnë në 100 vitet e ardhshme. Holanda Efektet e ndryshimeve klimatike të shkaktuara nga ngrohja globale janë shkatërruese për ishujt tropikal, por është e vështirë të imagjinohet se ato mund të dëmtojnë vendet […]

Read more ›
on February 20, 2018 at 12:56 am / in Kuriozitete

I thani rrobat në radiator? Ja përse është njëra ndër gjërat më të rrezikshme që mund ta bëni në shtëpinë tuaj

Në lokalet në të cilat thahen rrobat e lara me detergjent dhe me zbutës është konstatuar numër i lartë i kimikateve të cilat janë të rrezikshme për shëndetin dhe të cilat madje mund të shkaktojnë edhe kancerin, ka treguar një hulumtim. Më saktë, është zbuluar që më shumë se 25 bashkime kimike, ndër të cilat janë shtatë ndotës të rrezikshëm […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 11:39 pm / in Kuriozitete

“Ushqimi po shpenzohet, ujë për pije nuk ka dhe sistemi bankar i bankrotuar”: Miliarderët tanimë kanë bërë gati vendin ku do të jetojnë! (Foto)

Përfytyroni skenën: Në botë po shpenzohet ushqimi, nuk ka ujë të pastër për pije dhe bankrotim të sistemit bankar – çfarë do të bënit? Epo, nëse je një miliarder, hidhesh në aeroplanin ose helikopterin tënd, ose futesh në makinën tënde të blinduar dhe fillon të mendosh për t’u përgatitur për një rend të ri botëror. Dhe një vend në veçanti, […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 11:31 pm / in Kuriozitete

Fotografja gjen shtëpinë e braktisur në pyll – hap derën dhe merr goditjen e jetës së saj

Kjo është një histori e Leslie David nga Ontario, Kanada, e cila është një grua në ndjekje për aventura. Përveç kësaj, Leslie është një fotografe e pasionuar që vetëm adhuron duke marrë fotografi të shtëpive të braktisura dhe bën një karrierë të saj. Një nga këto aventura kohët e fundit i solli asaj habinë e jetës, pasi Leslie zbuloi një […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 10:58 pm / in Kuriozitete

S’do ta besoni! Ja çfarë bën foshnja kur nëna qan gjatë shtatzanisë

Emocionuese! Ne e dimë që ngrënia dhe pirja gjatë shtatzënisë ndikon tek bebja, por si është efekti nëse ju qani? Hulumtimet nga Shoqata Psikologjike tregojnë se foshnja 6 muajshe në bark, ndikohet shumë nga gjendja emocionale e nënës. Kur jeni në stres, trupi juaj krijon një hormon të stresit dhe të gjitha emocionet tuaja kalojnë në placentë. Ndërsa, të gjitha […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 10:50 pm / in Kuriozitete

Cila është dieta e Kate Middleton? Zbulohen ushqimet e preferuara të Dukeshës

Kate Middleton, Dukesha e Kembrixhit, gjithmonë ka qenë me forma të mira trupore. Nëna e dy fëmijëve, tani shtatzëne e cila pret fëmijën e tretë, është adhuruese e hokejit dhe tenisit. Por, cila është dieta e saj? Shumica e njerëzve kanë dashur t’i dinë sekretet e ushqimit të Dukeshës, ndërsa në përgjithësi ajo ka qëndruar e heshtur sa i përket […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 7:22 pm / in Kuriozitete

Historia e lezhianit: Ajo donte të shkonte e virgjër në martesë, unë mbrëmë e..

Një djalë ka rrëfyer tradhëtinë duke fajësuar partneren, e cila sipas tij e ka shtyrë drejt pabesisë. Tani djali ka një dilemë, të cilën e ka zbuluar në historinë e tij të rrëfyer. “Jam 28 vjeç dhe kam një lidhje me një vajzë 27 vjeçe prej 1 viti e pak. Kam lindur në Lezhë, por jetoj diku tjetër, pak rëndësi […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 6:34 pm / in Kuriozitete

Historina e pabesueshme e dashurisë së Arjetës dhe Arianit, u fejuan pa u takuar, por sot…!

“Ne jemi njohur në facebook, ndërsa unë isha ende në gjimnaz”, tregon Arjeta. Ai e njihte pasi kishte miqësi me të vëllain dhe kushëririn e saj, ndërsa Arjeta s’e kishte parë kurrë. Megjithatë ata filluan të flisnin me njëri-tjetrin dhe krijuan një lidhje në distancë pasi Ariani punonte në Zvicër. Pas disa kohësh komunikimi, Arjeta zbulohet nga vëllai i cili […]

Read more ›