Aktuale

on February 20, 2018 at 1:01 pm / in Aktuale

LAJMI I FUNDIT – Incident i rëndë gjatë ndërtimit të Arenës Kombëtare, punëtori për pak humb jetën

Një incident i rëndë ka ndodhur në datën 17.02.2018 brenda territorit të ish-stadiumit “Qemal Stafa”, që tashmë pas përfundimit të punimeve do të quhet Arena Kombëtare. Gjatë transportit të një materiali të gjatë rreth 20 metra me peshë të konsiderueshme, kavoja që e mbante të lidhur pas vinçit këputet dhe materiali i rëndë bie mbi makinën transportuese. Nëpërmjet pamjeve te […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 10:44 pm / in Aktuale

E vetme, pa drita dhe ilaçe. 70-vjeçarja jeton me lëmoshën e fqinjëve (VIDEO)

Valdete Thoma jeton në lagjen “1 Maji” në Vlorë. Vuan nga një sëmundje e rëndë dhe pensioni i invaliditetit prej 14 mijë lekësh nuk i mbulon as mjekimin. Ndërprerja e energjisë për disa borxhe të vjetra të gati 10 viteve më parë e ka zhytur më thellë në mjerim. “Kam 20 ditë që më është prerë energjia. Kam bërë një […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 6:53 pm / in Aktuale

Nga neser kujdes kur dilni nga shtepia. Borë dhe acar, parashikimi i frikshëm i motit për ditën e nesërme

Duket se moti do të vazhdojë të jetë me temperatura të ulëta dhe reshje dëborë e shiu në zonat e ulëta. Për ditën e nesërme, Meteoalb ka parashikuar reshje dëborë dhe shiu. Gjithashtu temperaturat ditën e nesërme do të ulen në minus gradë. Më poshtë keni parashikimin për ditën e martë: Moti vijon me vranësira dhe shira të përkohshëm ndërsa […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 6:00 pm / in Aktuale

Kryeministri i Maqedonisë i lë të gjithë pa fjalë: Jam shqiptar!

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka luftuar për një kohë të gjatë për zyrtarizimin e gjuhës shqipe në Maqedoni, duke sfiduar kështu edhe partitë maqedonase. Por kohët e fundit ai i ka befasuar të gjithë pasi ka deklaruar se është shqiptar. Ai ka sqaruar se është me origjinë nga Ilirët e Strumicës dhe se gjyshërit e tij flisnin shqip. Në […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 5:29 pm / in Aktuale

Nëna e tragjedisë së Shkodrës kërkon fëmijët, mjekja jep detaje për gjendjen shëndetësore

Mjekja Dhurata Uruçi ka folur edhe një herë për mediat dhe ka treguar gjendjen aktuale të të mbijetuarve të aksidentit të mbrëmshëm në aksin Shkodër-Velipojë. Ajo bën me dije se në gjendje të rëndë është vajza e çiftit të aksidentuar, e cila ndodhet në gjendje kome, ndërsa tre personat e tjerë janë jashtë rrezikut për jetën. Mjekja shprehet: Janë 4 […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 5:22 pm / in Aktuale

Tragjedia në familjen Preka: Si jeton motra pa ty oooo vllai jem…

Aksidenti i rëndë që i mori jetën babait dhe dy fëmijëve të mitur dhe la të plagosur bashkëshorten dhe vajzën e vogël të familjes Preka ishte një ngjarje që tronditi mbarë opinionin publik. Tronditje për këtë lajm kanë shprehur familjarë, të afërm, por edhe personazhe të njohur. I tillë është edhe rasti i Ardit Gjebreas, i cili ndonëse nuk i […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 5:21 pm / in Aktuale

Britma dhe lot në Pukë, dy vëllezërit e mitur ndahen pas divorcit të prindërve

Një situatë e pazakontë ka ndodhur sot në Zyrën Përmbarimore të Pukës, e cila që në orët e mëngjesit u rrethua nga forca të shumta policie për shkak të ekzekutimit të një vendimit që ndan dy vëllezër të mitur pas divorcit të prindërve të tyre. Olsi dhe Oltion Sadria kishin kundërshtuar ndarjen nga njëri-tjetrit dhe kërkonin që të bashkoheshin prindërit, […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 12:26 pm / in Aktuale

E tmerrshme: Fëmijët kërkonin vetëm nënën. Nena thërriste: ‘ku e kam djalin’. Dëshmitari rrëfen tmerrin pas aksidentit në Shkodër

Te tmerruar kane mbetur ata qe munden te shihnin mbreme oamjet pas aksidentit ne Shkoder-Velipoje, ku nga perplasja e dy makinave u shuajt nje familje ne Shkoder, humbi jeten babai me dy femijet dhe po luftojne me vdekjen nena dhe vajza 10 vjecare. Gazetari i “Panorama” sjell deshmine e nje personi qe u ndodh ne vendin e aksidentit, i cili […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 11:54 am / in Aktuale

Mjekët e Shkodrës: Si u dha lajmi për vdekjen e 10-vjeçares, ajo është ende gjallë

Ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme në aksin Shkodër-Velipojë ka lënë një shije të hidhur tek të gjithë, pasi babai dhe dy fëmijët e moshës 8 muajshe dhe 5-vjeçe ndërruan jetë. Ndërkaq, në gjendje të rëndë ndodhet vajza tjetër e familjes si dhe bashkëshortja e Edmond Prekës. Mbrëmjen e djeshme u raportua se kishte ndërruar jetë edhe vajza 10-vjeçare, por […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 11:25 am / in Aktuale

Të voglës sa nuk i këputet veshi, e ëma: Fjeti tre ditë me vathët

Mamaja e një vajze të vogël 3-vjeçare ka treguar se si e bija gati sa nuk humbi veshin e saj dhe se shumë shpejt, kur të rritet edhe pak, ndoshta do të ketë nevojë për një operacion plastik. Gjithçka që ndodhi ishte infektimi i veshit pas shpimit dhe vendosjes së një vathi që kushtonte rreth 2.99 paund. E vogla Amelia […]

Read more ›