Other News

on February 20, 2018 at 1:01 pm / in Aktuale

LAJMI I FUNDIT – Incident i rëndë gjatë ndërtimit të Arenës Kombëtare, punëtori për pak humb jetën

Një incident i rëndë ka ndodhur në datën 17.02.2018 brenda territorit të ish-stadiumit “Qemal Stafa”, që tashmë pas përfundimit të punimeve do të quhet Arena Kombëtare. Gjatë transportit të një materiali të gjatë rreth 20 metra me peshë të konsiderueshme, kavoja që e mbante të lidhur pas vinçit këputet dhe materiali i rëndë bie mbi makinën transportuese. Nëpërmjet pamjeve te […]

Read more ›
on February 20, 2018 at 12:54 pm / in Kuriozitete

Këtë 26-vjeçare nuk e lënë të dalë nga shtëpia, historia e saj do t’ju befasojë! (Video)

Ndonjëherë natyra i jep një personi dhuratën e një pamje perfekte dhe të hijshme. Por mos u mashtroni, nuk është e gjitha rozë. Shpesh kjo “dhuratë” bëhet një barrë e rëndë për ata fatlumë që e kanë marrë atë. Dhe protagoniste e historisë sonë është një nga këto “fatlumet”: Me të, natyra ka qenë më shumë se bujare: Ajo i […]

Read more ›
on February 20, 2018 at 12:47 pm / in ShowBiz

U zhduk pas akuzës së rëndë se ishin të lidhur/ Këngëtarja i bën ‘gjëmën’ politikanit shqiptar (Foto)

Pushtoi të gjitha mediat rozë duke deklaruar publikisht se ishte e dashura e një deputeti të martuar, por Anxhelina Shala duket se nuk ka ndërmend të ndalet. Pasi bëri publike lidhjen e saj me deputetin kosovar Haxhi Shala nëpërmjet publikimit të një sërë fotografish, këngëtarja ka shpërndarë ditën e sotme të tjera momente intime. Ata shfaqen në shtrat duke shkëmbyer […]

Read more ›
on February 20, 2018 at 8:35 am / in Kuriozitete

Vendos kamera në dhomën e djalit, babai s’u beson syve nga ajo që sheh

Kjo video e publikuar në rrjetet sociale ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, pasi kjo nënë i mbajti një “sekret” bashkëshortit. Ky i fundit vendosi të vendoste kamera në dhomën e fëmijës së tij. Sigurisht, vendosja e një kamere në dhomën e fëmijës është alternativë e mirë, për të parë çdo gjë që ndodh në dhomën e tyre. Pjesa më […]

Read more ›
on February 20, 2018 at 8:29 am / in Kuriozitete

Zbulimi i bujshëm: 10 vende që do zhduken në më pak se 100 vjet

Ngritja e nivelit të detit, ndarjet kulturore dhe etnike brenda shoqërisë, kanë vënë në alarm shkencëtarët dhe po përpiqen t’i përgjigjen pyetjes nëse këto 10 vende do të mbijetojnë në 100 vitet e ardhshme. Holanda Efektet e ndryshimeve klimatike të shkaktuara nga ngrohja globale janë shkatërruese për ishujt tropikal, por është e vështirë të imagjinohet se ato mund të dëmtojnë vendet […]

Read more ›
on February 20, 2018 at 6:48 am / in Shëndeti

4 shenjat e kancerit të tiroides që femrat nuk duhet të injorojnë kurrë

Shpesh dëgjojmë rekomandime të tipit, bëni kontrolle të herëpashershme të gjirit për të zbuluar në kohë kancerin, apo vini re nishanet nëse ndryshojnë madhësi apo formë, pasi mund të jenë shenjë e parë e melanomës. Ndërsa për kancerin e tiroides nuk flitet shumë. Por në fakt duhet të keni informacione mbi të, pasi numri i njerëzve të diagnostikuar me këtë […]

Read more ›
on February 20, 2018 at 12:56 am / in Kuriozitete

I thani rrobat në radiator? Ja përse është njëra ndër gjërat më të rrezikshme që mund ta bëni në shtëpinë tuaj

Në lokalet në të cilat thahen rrobat e lara me detergjent dhe me zbutës është konstatuar numër i lartë i kimikateve të cilat janë të rrezikshme për shëndetin dhe të cilat madje mund të shkaktojnë edhe kancerin, ka treguar një hulumtim. Më saktë, është zbuluar që më shumë se 25 bashkime kimike, ndër të cilat janë shtatë ndotës të rrezikshëm […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 11:51 pm / in Shëndeti

Si të bëni vaj hudhrash: Ilaçi më i mirë për 1001 probleme shëndetësore

Hudhra është përdorur si një mjekim kundër shumë sëmundjeve për shekuj të tërë. Vepron si një antioksidant dhe për më tepër forcon imunitetin. Kjo falë përbërësit aktiv te hudhra që quhet alicin, e cila çlirohet kur e prisni hudhrën në copa më të vogla. Ky përbërës është përgjegjës për vetitë e tij antibakteriale. Vaji i ullirit është i njohur gjithashtu […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 11:39 pm / in Kuriozitete

“Ushqimi po shpenzohet, ujë për pije nuk ka dhe sistemi bankar i bankrotuar”: Miliarderët tanimë kanë bërë gati vendin ku do të jetojnë! (Foto)

Përfytyroni skenën: Në botë po shpenzohet ushqimi, nuk ka ujë të pastër për pije dhe bankrotim të sistemit bankar – çfarë do të bënit? Epo, nëse je një miliarder, hidhesh në aeroplanin ose helikopterin tënd, ose futesh në makinën tënde të blinduar dhe fillon të mendosh për t’u përgatitur për një rend të ri botëror. Dhe një vend në veçanti, […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 11:31 pm / in Kuriozitete

Fotografja gjen shtëpinë e braktisur në pyll – hap derën dhe merr goditjen e jetës së saj

Kjo është një histori e Leslie David nga Ontario, Kanada, e cila është një grua në ndjekje për aventura. Përveç kësaj, Leslie është një fotografe e pasionuar që vetëm adhuron duke marrë fotografi të shtëpive të braktisura dhe bën një karrierë të saj. Një nga këto aventura kohët e fundit i solli asaj habinë e jetës, pasi Leslie zbuloi një […]

Read more ›