Other News

on March 18, 2018 at 2:54 pm / in Aktuale

Tragjike, plumb koke shqiptarit në Itali (emri)

Një shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë në Itali. Mësohet se policia italiane ka nisur hetimet në lidhje me ngjarjen e ndodhur në një fermë në Borgo Cervaro, disa kilometra larg Foggias, ku u gjet i plagosur me plumb në kokë 66-vjeçari shqiptar, Mustafi Hasi. Mediat italiane raportojnë se nga hetimet ka rezultuar se shqiptari është qëlluar në kokë me […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 2:52 pm / in Kuriozitete

Grabitja e Lezhës, gati prangat për bandën e dytë. Kanë hipotekuar çdo pronë publike, pyje, kanale, ranishte…

Një dosje e dytë që flet për abuzimet me pronat në bregdetin e Lezhës, pritet të konkretizohet nga prokuroria e këktij qyteti në ditët në vijim. Bëhet fjalë për zyrtarë të hipotekës Lezhë, por edhe punonjës të kadastrave të disa komunave të këtij qarku, që kanë lëshuar AMTP të falsifikuara, me qëllim tjetërsimin e pronave në zonën e kënetës së […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 2:51 pm / in Kuriozitete

Ekskluzive/ Ja emrat që pretedojnë të marrin drejtimin e PD Shkodër

Partia Demokratike e Shkodrës edhe pse ende jo zyrtarisht ka nisur përgatitjet e saj për zgjedhjet brenda llojit që pritet të zhvillohen. Në fund të muajit prill në PD do të mbahet Konventa dhe pas saj sipas burimeve nga qershori mund të zhvillohen zgjedhjet për kryetarët e PD në gjitha degët në rrethe. Në këtë mënyrë tashmë demokratët shkodran kanë […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 2:49 pm / in Kuriozitete

A fantazon të bësh seks me këtë person? Mos ki turp, ja pse ndodh!

Kur i jepni fund një marrëdhënieje me dikë që nuk ndan me ju të njëjtat plane për të ardhmen ose thjesht nuk ju respekton, ndonjëherë është e vështirë të harrosh, shkruan ShkodraNews. Nganjëherë kjo është shumë e komplikuar dhe shumë persona e kërkojnë ish-in e tyre për gjëra të ndryshme, madje edhe për marrëdhënie intime. Ka njerëz që duan të […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 2:47 pm / in Kuriozitete

Po na helmojnë! Mediat belge nxjerrin fakte tronditëse: 20 ton mish i skaduar hyn në Shqipëri

Së fundmi mediat belge kanë ngritur alarmin e mishit të skaduar që u eksportua nga vendi i tyre drejt Kosovës dhe mbërriti deri në doganën shqiptare. E sipas një informacioni të fundit, në muajin Gusht të vitit të kaluar në kufirin Shqipëri-Kosovë u konfiskua 20 ton mish me etiketat e kompanisë Vanlommel. I skaduar prej një muaji nga momenti që […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 2:46 pm / in Kuriozitete

Avokati i njohur trondit vendin: Rama dhe Berisha janë bërë bashkë për të shembur…

Rama dhe Berisha, bashkë po mbledhin para që të bëjnë luftë guerile në mbrojtje të gjësë së vjedhur prej tyre. Një provë e qartë dhe e re është te bashkëpunimi i tyre me kullat në trrualin e Teatrit Kombëtar. Ata që do të merren me ngritjen dhe shitjen e kullave shumëkatëshe janë klientë të përbashkët të Sali Berishës dhe Edi […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 2:43 pm / in Kuriozitete

Zgjidh numrin e preferuar dhe meso gjëra të habitshme për veten

Nëse numri juaj i preferuar është një numër dy ose tre shifror, thjesht lexoni të gjitha numrat e përfshirë në numrin tuaj. Për shembull, në qoftë se 266 është numri i preferuar, ju lexoni 2 dhe 6 dhe do të kuptoni se 6 është ndoshta më definitive e personalitetit tuaj, pasi ajo është përdorur dy herë, përcjell ShkodraNews. Gjithashtu mund […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 10:51 am / in Kuriozitete

Nëna shqiptare që nuk i jepte gji foshnjës që qante, edhe pse kishte qumësht… Një rrëfim që të “heq trurin”!

A e dini se sa shumë dëshirojnë nënat pas lindjes që të kenë qumësht me bollëk për foshnjën dhe ta ngopin atë? Sa shumë ato stresohen dhe vuajnë, duke shtrydhur gjirin, duke ngrënë përtej dëshirës, madje shkojnë deri aty saqë kërkojnë “hua” disa pika qumësht nga lehonat në maternitet. Por, një histori krejt ndryshe vjen nga një nënë shqiptare. Një […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 10:48 am / in Kuriozitete

Një i moshuar në supermarket i afrohet një djali të vogël dhe pasi i jep 20 dollarëlargohet i përlotur. Por ja arsyeja e këtij veprimi që preku zemrat e të gjithëve!

Një ditë, Alyssa Hacker dhe djali i saj 18-muajsh, Owen, ishin duke blerë disa ushqime në Target. Owen është një djalë shumë miqësor dhe ai i pëlqen ti flase të gjithëve duke thene ;hi’ dhe ‘bye’ kështu që Alyssa nuk u befasua kur ai papritmas thirri “Hi” tek një plak, duke luajtur me tre dinozaurët e vendosur në karrocë. Por […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 10:35 am / in Shëndeti

Ja çfarë ju ndodh nëse aplikoni limon në sqetulla!

A keni problem me rritjen e shpejtë të qimeve në sqetullave, apo keni vështirësi t’i hiqni ato? Për ta zgjidhur këtë problem më nuk është nevoja t’i nënshtroheni trajtimeve të ndryshme që kushtojnë, apo të përjetoni procesin e heqjes me dyll që ju shkakton dhimbje. Ky trajtim shtëpiak ju mundëson t’i hiqni qimet e padëshiruara në sqetullave shumë shpejt, si […]

Read more ›